КАМАРА НА СТРОИТЕЛИТЕ В БЪЛГАРИЯ Форуми КАМАРА НА СТРОИТЕЛИТЕ В БЪЛГАРИЯ
ЦЕНТРАЛЕН ПРОФЕСИОНАЛЕН РЕГИСТЪР НА СТРОИТЕЛЯ
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Указания на комисията за процедурата Деклариране на опит
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    КАМАРА НА СТРОИТЕЛИТЕ В БЪЛГАРИЯ Форуми -> ПРОЦЕДУРА ДЕКЛАРИРАНЕ НА ОПИТ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
julia



Регистриран на: 28 Май 2012
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Сря Юни 06, 2012 7:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз отново имам питане,което е следното: Тъй като дейноста на фирмата ни позволява да изграждаме преносими конструкции,имаме имаме разрешение за поставяне и удостоверение,с което се удостоверява че не е необходим документ за въвеждане в експлатация. Строежа се води VI категория,но реялно не е построен за времено ползване.Въпроса ми е следния трябва ли да го декларнирам като опит.И ако да в коя таблица?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ModObsht



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 599

МнениеПуснато на: Сря Юни 06, 2012 11:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Строежите от шеста категория са посочени в чл. 54, ал. 1 и ал. 2, както и в чл. 147 от ЗУТ. Независимо, че за тези строежи по чл. 147 не се изисква проект, има издадено разрешение за строеж и те могат да се декларират в Таблица 1, ако има издаден Акт № 15 и удостоверение за регистрация /при наличие/. В случаите, в които няма изискуемите документи за Таблица 1, тези строежи се посочват като отделни видове СМР в Таблица 4 на база на договор и протокол за приключване.

Относно декларирането им - като се има предвид вида на тези строежи и незначителните им обеми, считаме че не е от особено значение да бъдат декларирани. Разбира се при желание от страна на строителя, те могат да бъдат обявени.

ЦЗР
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
julia



Регистриран на: 28 Май 2012
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Сря Юни 06, 2012 12:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не бих се занимавала да посочвам точно този строеж,ако не беше толкова голям.Благодаря за отговора,бяхте ми много полезни!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    КАМАРА НА СТРОИТЕЛИТЕ В БЪЛГАРИЯ Форуми -> ПРОЦЕДУРА ДЕКЛАРИРАНЕ НА ОПИТ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov