КАМАРА НА СТРОИТЕЛИТЕ В БЪЛГАРИЯ Форуми КАМАРА НА СТРОИТЕЛИТЕ В БЪЛГАРИЯ
ЦЕНТРАЛЕН ПРОФЕСИОНАЛЕН РЕГИСТЪР НА СТРОИТЕЛЯ
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПРОЦЕДУРА ПО ЧЛ. 20, АЛ. 2 ОТ ЗКС след деклариране на опит

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    КАМАРА НА СТРОИТЕЛИТЕ В БЪЛГАРИЯ Форуми -> ПРОЦЕДУРА ПО ЧЛ. 20, АЛ. 2 ОТ ЗКС
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
allinone



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Чет Май 22, 2014 12:17 pm    Заглавие: ПРОЦЕДУРА ПО ЧЛ. 20, АЛ. 2 ОТ ЗКС след деклариране на опит Отговорете с цитат

Здравейте. Днес обнових секциите за Промяна в обстоятелствата и Деклариране на опит за фирмата, която представлявам. Проблемът е, че системата не ми разрешава да попълня секцията " ПРОЦЕДУРА ПО ЧЛ. 20, АЛ. 2 ОТ ЗКС". Излиза съобщение, че съм започнала работа в "Деклариране на опит", въпреки че съм изпринтила оригинала на заявлението. Системата ме съветва да "приключите работата в блок "Деклариране на опит", да изчакате обработката му в ЦПРС и тогава да продължите в "Процедура по чл.20, ал. 2 от ЗКС".

Обработката в ЦПРС значи ли, че трябва първо да внеса в рег. звено заявлението за деклариране на опит и чак тогава ще имам достъп до Процедура по чл.20, ал. 2 от ЗКС?

Благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ModObsht



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 599

МнениеПуснато на: Пет Май 23, 2014 10:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, след подаване на заявлението за опит и промяна в обстоятелствата в областното звено и обработването му, ще имате възможност да подадете заявление по чл. 20, ал. 2 от ЗКС. Това ще стане в рамките на 4-5 дни.

ЦЗР
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Baba Mravka



Регистриран на: 24 Юни 2014
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Вто Юни 24, 2014 8:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Заявлението за опит и промяна в обстоятелствата е подадено в КС преди няколко дни. Разбирам, че след неговото обработване ще мога да изпълня процедурата по чл.20, ал. 2. Притесняваме, че обработката се бави и може да пропусна крайния срок. Ще мога ли да попълня процедурата по чл.20 след 30 юни?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vbs



Регистриран на: 24 Юни 2014
Мнения: 1

МнениеПуснато на: Вто Юни 24, 2014 9:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Baba Mravka написа:
Заявлението за опит и промяна в обстоятелствата е подадено в КС преди няколко дни. ..............
Ще мога ли да попълня процедурата по чл.20 след 30 юни?


Ние сме в това положение от 11 юни.
Експертите в Регистъра ни посъветваха да се обърнем към комисията, която разглежда заявленията, за повече информация?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Baba Mravka



Регистриран на: 24 Юни 2014
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Вто Юни 24, 2014 9:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Как да се свържа с въпросната комисия?
На посочените в сайта телефони за връзка не могат да ми дадат информация кога ще бъдат обработени заявленията и отключен достъпа. Казаха само, че обработката на деклариране на опит е бавна, че са получили много заявления в последно време.
Не знаят и дали след 30 юни ще можем да попълним данните за 2013г.
Служителката, с която говорих предположи, че няма да ни дерегистрират заради това, но не ми даде категоричен отговор на въпросите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pepa60



Регистриран на: 12 Ное 2008
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Пон Юли 28, 2014 6:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

някой има ли такъв проблем, декларирахме опит на 26.06.2014 и още не можем да минем процедурата по чл.20, това че е удължен срока до 30.09.2014 значи ли че нещата ще се случат в последният момент. все пак е лято и човек иска да излезе в отпуск
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ModObsht



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 599

МнениеПуснато на: Пон Юли 28, 2014 9:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Имаше известно струпване на заявления за деклалиранте на опит, но те се обработват и ще можете да подадете заявление и по чл. 20 от ЗКС. Ако все пак нямате възможност през м. август, в началото на септември можете да подадете заявлението.

ЦЗР
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mila.kr



Регистриран на: 11 Окт 2014
Мнения: 1

МнениеПуснато на: Съб Окт 11, 2014 8:08 am    Заглавие: изпуснат срок Отговорете с цитат

Здравейте!

Може ли да ми кажете какви са възможностите пред мен ако съм изпуснал срока за пререгистрация до 30 септември. Мога ли све пак по някакъв начин да регистрирам сега фирмата?

Предварително благодаря за отговора!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ModObsht



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 599

МнениеПуснато на: Пон Окт 13, 2014 7:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Единствената възможност е първоначално вписване в ЦПРС.
Изчакайте да бъде взето решение за заличаване, за което писмено ще бъдете уведомени. В началото на м. ноември се свържете с областното звено регистър, там ще има информация кога ще бъде възможно да подадете заявлението за вписване.

ЦЗР
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    КАМАРА НА СТРОИТЕЛИТЕ В БЪЛГАРИЯ Форуми -> ПРОЦЕДУРА ПО ЧЛ. 20, АЛ. 2 ОТ ЗКС Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov