КАМАРА НА СТРОИТЕЛИТЕ В БЪЛГАРИЯ Форуми КАМАРА НА СТРОИТЕЛИТЕ В БЪЛГАРИЯ
ЦЕНТРАЛЕН ПРОФЕСИОНАЛЕН РЕГИСТЪР НА СТРОИТЕЛЯ
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ПЪРВОНАЧАЛНО ВПИСВАНЕ В ЦПРС

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    КАМАРА НА СТРОИТЕЛИТЕ В БЪЛГАРИЯ Форуми -> ПРОЦЕДУРА ПЪРВОНАЧАЛНО ВПИСВАНЕ В ЦПРС
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
gama2011



Регистриран на: 21 Мар 2011
Мнения: 1

МнениеПуснато на: Пон Мар 21, 2011 1:50 pm    Заглавие: ПЪРВОНАЧАЛНО ВПИСВАНЕ В ЦПРС Отговорете с цитат

Здравейте, собственик съм на ЕООД, което от 2007 г. не е развивало дейност. В момента искам да се възобнови дейността на фирмата и да се регистрираме в ЦПРС.
Имам удостоверения за преминат курс за "длъжностно лице за контрол по спазването на ЗБУТ" и за курс по "Контрол върху качеството на изпълнение на строителството". Въпросите ми са следните:
1. Мога ли аз да изпълнявам двете функции, при положение че фирмата е малка (13-15 работещи на трудов договор), като аз не съм на трудов договор, а самоосигуряващо се лице.
2. Ще ни впишете ли за изпълнение на строежи първа група от III-V -та категория, след като нямаме дейност предходните 3 години, при положение че изпълняваме останалите изисквания (застаховки, техническа осигуреност, персонал и т.н.)?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ModObsht



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 599

МнениеПуснато на: Вто Мар 22, 2011 6:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Допустимо е да изпълнявате тези две длъжности, но следва да имате предвид, че за функциите на лице за контрол на качеството трябва да бъдете с техническо образование.

Ако не сте изпълнявали дейност през последните 3 г., съгласно въведената практика и критерии на комисията, вероятно ще бъдете вписани в четвърта и пета категория строежи и след 3 месеца от вписването при доказан опит ще можете да се разширите в трета категория строежи.

ЦЗР
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПРИМА БИЛД ЛИМИТЕД ЕООД



Регистриран на: 20 Яну 2014
Мнения: 14

МнениеПуснато на: Пон Яну 20, 2014 9:29 am    Заглавие: Първоначално вписване Отговорете с цитат

Здравейте имаме създадена фирма като ЕООД през 2013 г. с предмет на дейност:строителна дейност, строителство и ремонт на промишлени и жилищни сгради, пътни, ВИК, хидро, газови и отоплителни съоражения.Въпросите са ми следните:1. Първоначално за кои категории можем да кандидатстваме?;2. Колко трябва да са наетите технически ръководители, с какво образование и специалност?;3. Може ли да изпълняват и длъжностите по ЗБУТ и Контрол на качеството?;4. Като брой и квалификация колко и какъв трябва да е останалия персонал?;5. Има ли изскване за НПП, ДМА и средносписъчен брой на персонала и ако да в какъв размер?;6. Какъв е срока за подаване на заявлението в електронната система на ЦПРС?;7. Необходимо ли е да се представят допълнително други документи в областното представителство, ако да в какъв срок?.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ModObsht



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 599

МнениеПуснато на: Пон Яну 20, 2014 10:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Можете да подадете заявление, като заявите и четирите групи строежи в най-ниските категории, ако нямате опит.

За всяка заявена група строежи трябва да разполагате с поне един технически ръководител, например:
- първа група - техник АС инж. ССС;
- втора група - пътен техник, инж. транспортно /ЖП/ строителство;
- трета група - ел /машинен/ техник, инж. Ел, машинен, ОВ;
- четвърта група - ВиК техник, инж. ВиК, ХМС, ХЕС, ХТС.

Да, могат горепосочените специалисти да съвместяват две от длъжностите.

Съобразно извършваната дейност, но няма специални или минимални изисквания за останалия персонал.

За най-ниските категории няма изискване за минимален обем НПП, ДМА и персонал.

Срок за подаване на заявлението няма. Имате на разположение 20 календарни дни за попълване на заявлението в електронната система на регистъра, в който срок ако не сте приключили, ще ви бъде заключен профила.

Всички необходими документи се представят заедно с разпечатаното заявление от електронната система на регистъра и се подават в областното звено регистър по Вашето седалище. Допълнителни документи за вписване в регистъра:
- дипломите на техническите лица, контрол на качеството и лицето по ЗБУТ;
- справка от НАП за действащите трудови договори;
- платежно нареждане за внесена цена за първоначално вписване.

ЦЗР
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПРИМА БИЛД ЛИМИТЕД ЕООД



Регистриран на: 20 Яну 2014
Мнения: 14

МнениеПуснато на: Пон Яну 20, 2014 2:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за изчерпателния отговор.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    КАМАРА НА СТРОИТЕЛИТЕ В БЪЛГАРИЯ Форуми -> ПРОЦЕДУРА ПЪРВОНАЧАЛНО ВПИСВАНЕ В ЦПРС Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov